Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Какви чевли да одберете со Вашиот црн костум – FRIDAYSHOP

Блог објава

Машките чевли кога станува збор за црн костум или формални и свечени прилики, треба да бидат малку поинакви од секојдневните. Тие треба да се вклопат во вашата комбинација и во вашата елеганција. Затоа секогаш треба да одберете најпрво да бидат кожни, со повеќе префинета изработка, односно може да бидат со лак или пак повеќе сјајни од стандардните.

Од кога ќе го одберете моделот, мора да гледате тие секогаш да ви бидат уредни кога ги носите, односно чисти. Колку и да одберете добар костум, целата комбинација може да ви падне во вода ако чевлите не ви се уредни.

Еве ги нашите предлози:

Црни класични кожни чевли

Црните кожни чевли се задолжителни за секој маж. Одлично одат во комбинација со смокинг, панталони, фармерки, но сепак најдобро одговараат и се носат со костум. За да ги купите одите на следниот ЛИНК

Црни Оксфорд чевли

 

Еден од најпознатите класични елегантни машки чевли се Оксфорд чевлите. Поради фактот дека тие се најстариот формален тип на обувки, овие чевли може да се носат со се, од смокинг па се до бизнис и кежуал стил на облекување. За да ги купите одите на следниот ЛИНК

 

Црни лаковани кожни чевли

Црни лаковани елегантни кожни чевли од брендот Signori. Елегантните лаковани кожни чевли се неопходни за прилики во кои треба да покажете сериозност, како на пример бизнис состаноците, а задолжителни се и на свечени настани како коктели или свадби. За да ги купите одете на следниот ЛИНК

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.