Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
10 квалитетни часовници кои можете да ги купите по цена од 6,000 до 13,000 денари – FRIDAYSHOP

Блог објава

Кога станува збор за купување на нов часовник, секогаш прво што ни доаѓа на памет се парите и кај повеќето од нас се јавува мислата дека часовникот е една посапа инвестиција. Да, часовникот знае да биде поскапа инвестиција, но не секогаш мора да е тоа така.

Денеска во светот на часовниците може да се најдат голем број на часовници за сечиј вкус и што е најважно за сечиј џеб. Сепак, наше мислење е дека не треба да инвестирате во првото што ќе ви дојде на памет. Постојат брендови кои веќе со години нудат високо квалитетни часовници, а сепак по пристапни цени.

Затоа ние ви предложуваме 10 модели од познатите брендови Swatch и Calvin Klein кои може да ги купите кај нас по цена од 6,000 до 13,000 денари.

Како да ги купите? 

Можете да платите со картичка преку нашиот систем за плаќање или пак можете да го порачате на нашиот меил или Фејсбук фан страна и ние да ви го доставиме на домашна адреса па да платите при подигнување на истиот.

CALVIN KLEIN CITY

Неверојатен и импресивен машки часовник кој е еден од најпознатите и набраните модели од овој бренд. Со куќиште од нерѓосувачки челик, додека бројчаникот е во сребрена боја. Меѓу другите, овој часовник вклучува и функција за датум. Во однос на водоотпорноста, тој може да издржи до длабочина од 30 метри. Чаосвникот се испорачува во оргинална кутија и 2 години гаранција од производителот.

 • Цена: 12,600 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

Swatch Neramente

Swatch Neramente е супер импресивен машки часовник од колекцијата Irony Chrono. Материјалот на куќиштето е од нерѓосувачки челик кој дава висок квалитет, а сребрениот бројчаник дава уникатен изглед. Карактеристиките на часовникот вклучуваат (меѓу другите) хронограф. Овој часовник е важи како водоотпорен. Тоа значи дека може да издржи мали прскања и дожд, но НЕ треба да биде потопен во вода. Часовникот се испорачува со оригинална кутија и гаранција од производителот.

 • Цена: 8,000 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

SWATCH SISTEM SOUL

Преку SISTEM51 IRONY, со употреба на високи перформанси и цврсти метали, SWATCH ја пренесува револуционерната  визија за софистициран дизајн на нивните автоматик часовници. Совршени за во канцеларија, како и за викенд авантури, часовниците се опремени со механизам со единствена централна завртка, резервна моќност од 90 часа , 17 патенти и само 51 составен дел.

 • Цена: 11,000 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

CALVIN KLEIN CLASSIC

Станува збор за посебен и функционален часовник со куќиште од нерѓосувачки челик и сребрен бројчаник кој го прави овој часовник елегантен за секоја прилика. Водоотпорен е до 30 метри, но сепак не е препорачливо да нуркате со него. Часовникот го доставуваме во оргинално пакување со 2 години гаранција од производителот.

 • Цена: 9,000 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

SWATCH TIC-BROWN

 Часовник со челично куќиште и кожно ремче. Се карактеризира со кварцен механизам, водоотпорност од 30 метри и дијаметар на куќиште од 42,70 мм.
 • Цена: 7,700 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

CALVIN KLEIN STEADFAST

Импресивен машки часовник од светскиот бренд Calvin Klein. Материјалот на куќиштето е од нерѓосувачки челик, а бојата на бројчаникот е црна што го прави овој часовник елегантен и минималистички. Часовникот е водоотпорен, но сепак не е препорачливо да биде потопен во вода. Го доставуваме со оргинална кутија и интернационална гаранција од производителот.

 • Цена: 12,500 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

SWATCH DESTINATION HAMBURG

Чсовник кој се карактеризира со челично 316L куќиште и кожно ремче. Механизмот му е кварцен, а стаклото е од плексиглас. Дијаметра на куќиште има од 43 мм и водотпорност до 30 метри.
 • Цена: 9,600 денари
 • Купи на следниот линк

SWATCH HELLO PRETTY

Станува збор за часовник со куќиште од нерќосувачки челик и сиво гумено ремче. Белиот бројчаник со осветлените позлатени стрелки му даваат на часовникот доза на елеганција. Ова е аналоген часовник со кварцно движење и стакло од плексиглас кристал.

SWATCH FOUR STITCHES

Swatch Four Stitches важи за неверојатен и импресивен машки часовник од колекцијата Irony Big Classic. Куќиштето е направено од нерѓосувачки челик што го прави овој часовник доста квалитетен, а кремастиот бројчаник дава еден уникатен изглед. Меѓи карактеристиките на часовникот се наоѓа и функцијата за датум. Овој часовник важи за водоотпорен, но не е препорачливо да го внесувате во вода. Го доставуваме во оргинално пакување со гаранција од производителот.

 • Купи на следниот ЛИНК

SWATCH IRONFRESH

 Овој часовник има куќиште и ремче од нерѓосувачки челик. Кварцен механизам со водоотпорност од 30 метри. Производот има 2 години интернационална гаранција.
 • Цена: 11,300 денари
 • Купи на следниот ЛИНК

 

I New Chrono; 2017 FallWinter; 450

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.