Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
8 часовници кои нема да го оштетат Вашиот буџет – FRIDAYSHOP

Блог објава

Вечната дилема на мажите! На секој маж му е потребен часовник за секојдневна употреба. Светот на часовници е полн со различни брендови, па затоа е тешко да се одреди кој е вистинскиот за нас. Затоа денеска се решивме да ви претставиме 8 модели на машки часовници за сечиј буџет кој што може да си ги дозволиме.

CALVIN KLEIN BOOST

Станува збор за CALVIN KLEIN BOOST кој е доста функционален. Куќиштето е направено од PVD розева позлата, додека бројчаникот е во црна боја. Во однос на водоотпорноста, часовникот има отпорност до 30 метри. Тоа значи дека може да се носи во сценарија каде што е веројатно да се испрска, но не и да се потопуваат во вода. Овој часовник можете да го купите на следниот линк.

CALVIN KLEIN CITY

Неверојатен и импресивен машки часовник кој е еден од најпознатите и набраните модели од овој бренд. Со куќиште од нерѓосувачки челик, додека бројчаникот е во сребрена боја. Меѓу другите, овој часовник вклучува и функција за датум. Овој часовник можете да го купите на следниот линк.

CALVIN KLEIN TONE

Елегантен и едноставен машки часовник кој се карактеризира со куќиште од нерѓосувачки челик. Сребрениот бројчаник е тоа што го прави одличен за повеќе прилики од бинзис сотаноци до излегување со пријателите. Овој часовник можете да го купите на следниот линк

Swatch Blue Pool

Swatch Blue Pool е одличен унисекс часовник од колекцијата Irony Big. Куќиштето на овој часовник е направено од нерѓосувачки челик, додека бројчаникот е во сива боја. Карактеристиките на часовникот вклучуваат (меѓу другите) функција за датум. Овој часовник можете да го купите на следниот линк.

SWATCH DESTINATION HAMBURG

Одличен класичен часовник со куќиште од нерѓосувачки челик и кафено кожно ремче. Овој часовник можете да го купите на следниот линк.

SWATCH DORSODURO

Swatch Dorsoduro важи за прекрасен едноставен часовник од колекцијата Irony Big Classic. Куќиштето е направено од нерѓосувачки челик, додека бројчаникот е во црна боја. Карактеристиките на часовникот вклучуваат мерење на датумот. Овој часовник можете да го купите на следниот линк

SWATCH NERAMENTE

 Swatch Neramente е супер импресивен машки часовник од колекцијата Irony Chrono. Материјалот на куќиштето е од нерѓосувачки челик кој дава висок квалитет, а сребрениот бројчаник дава уникатен изглед. Карактеристиките на часовникот вклучуваат (меѓу другите) хронограф. Овој часовник можете да го купите на следниот линк.

SWATCH SISTEM SOUL

SWATCH ја надополнува својата колекција на автоматик часовници со нови, елегантни модели кои се произведени со највиско ниво на прецизност и швајцарски квалитет и кои нудат премиум вредност по достапна цена. Овој часовник можете да го купите на следниот линк.

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.