Блог објава

Swatch Dorsoduro важи за прекрасен едноставен часовник од колекцијата Irony Big Classic. Овој часовник е совршен за секојдневно носење, особено за летниот период и лесно се вклопува во секој кежуал аутфит. Спојот на специфичната боја и секојдневието е она што му го дава уникатниот изглед.

Куќиштето е направено од нерѓосувачки челик, додека бројчаникот е во црна боја. Карактеристиките на часовникот вклучуваат мерење на датумот. Чаовникот важи за водоотпорен, но сепак не е препорачливо да го внесувате во вода. Го испраќаме во оргинално пакување и гаранција од производителот.

Она што е многу важно е што часовниците на брендот Swatch се карактеризираат со швајцарски квалитет и нудат издржливост, а сепак цените се достапни за секого.

Повеќе за часовникот на следниот ЛИНК!

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.