Блог објава

Од квалитетен пар на машки чевли до квалитетен часовник и кежуал маица. Еве го нашиот избор на производи од првата онлајн продавница за мажи во Македонија Fridayshop.mk. 

Црни кожни double monk strap чевли од брендот Signori.

Oвој тип на чевли е доста популарен за различни пригоди. Тие може да се носат на важни деловни бизнис средби, па и на обична вечер со пријателите. Одлично стојат со костум, кежуал панталони, па речиси и со кожна јакна. Сето ова зависи од самите вас!

Купи на следниот ЛИНК!

Часовник CALVIN KLEIN CITY

Перфектен машки часовник со куќиште од нерѓосувачки челик и темно син бројчаник што го прави овој часовник впечатлив. Водоотпорен е до 30 метри, но сепак не е препорачливо да го внесувате во вода. Часовник доаѓа со оргинално пакување или со 2 години гаранција од производителот.

Купи на следниот ЛИНК!

Маица Fiat 500

Бела маица од нашата најнова Friday колекција. Станува збор за бела маичка инспирирана од урбаниот животен стил италијаните, па баш поради тоа таа е со Fiat 500 принт. Наменете е за оние мажи кои го ценат кежуал стилот.

Купи ја на следниот ЛИНК!

Кафена кожна рачно изработена чанта од македонсиот бренд Signori.

Најдобар детал што може да додадете на вашиот секојденевен изглед е кожна чанта. За да имате се на едно место, најбитно е да изберете модел кој би имал место за вашиот лап топ, документи и се што ви е неопходно за работа. Koжните чанти секогаш наметувале по сериозен изглед кај еден маж.

Купи на следниот ЛИНК!

Спортскиот амбасадор Новак Ѓоковиќ и подемот на Србија

Своето истражување за Новак Ѓоковиќ и за Србија, Крис Бауерс го проследува со исцртување на два моќни портрета. Првиот е оној на едно навидум обично момче од скромно опкружување, кое, по запознавањето на жената која ќе го научи да игра тенис и да се справува со притисоците на животот на една суперѕвезда, се впушта во непрестајна борба за оптимално здравје и за непрестајно надминување на себеси, од година во година правејќи ја сè погорда сопствената земја.

Купи на следниот ЛИНК!

Шоља – A boy speaks, a gentleman acts

Креативно дизајнирана шоља за кафе или чај од Тиноски. Сите наши производи се креативно спакувани и при нарачката истите би ги добиле подготвени како подарок.

Купи на следниот ЛИНК!

Tucker Shirt-Stay

Извадената кошула од панталоните изгледа непрофесионално. Затоа Tucker Shirt-Stay користи револуционерен дизајн и функционалност со цел да го подобри вашиот професионален изглед. Доволно е удобен за секојдневно носење. Лесно прилагодлив и содржи уникатен механизам за заклучување, кога ќе видите колку добро изгледате никогаш нема да го напуштите домот без него!

Купи на следниот ЛИНК!

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.