Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Како да го одберете вистинскиот подарок за модерниот маж? – FRIDAYSHOP

Блог објава

Дали верувате дека треба да се купуваат подароци само за некакви прилики или поважни датуми? Ние не мислиме така, бидејќи ако сакате да подарите некому нешто, не ви треба ништо друго освен желба и инспирација.

Карти за спортски натпревар, убаво парче облека, парфем, балсам за после бричење или цел козметички сет, се само дел од работите кои би можеле да го израдуваат вашиот партнер.

Без разлика што ќе одберете, имајте на ум дека мажите најмногу ценат подароци кои се практични и иновативни.

Поради тоа, денеска за вас направивме еден мал краток водич за тоа како да го одберете вистинскиот машки подарок.

1. Знајте што најмногу му се допаѓа

Луѓето понекогаш се чувствуваат непријатно, кога станува збор за давање на подароци. Но, нема ништо погрешно во тоа, доколку дадениот подарок во крајна линија го погоди неговото око, каде доаѓа до збор вашиот личен вкус. Затоа, кога одбирате подарок за еден човек, погледнете ги работите што веќе ги поседува.

Ако има бела кошула што му се допаѓа, зошто да не му купите сега сина? Ако тој има брендиран ремен, можеби ќе сака да го комбинира со брендирана квалитетна чевла, или пак аксесоар (капа, шал), со што мислиме дека е време да ги разгледате производите на нашата онлајн продавница FridayShop. Исто така постојат и некои елементи кои никој не може да ги има премногу, особено маици, кошули, чорапи и боксери.

2.  Воодушевете го

Не секој е роден со желба да биде уметник, фотографер, композитор или романсиер. Сепак, повеќето луѓе би сакале да се сметаат за вид на личност која би можела да биде било која од тие работи. Ако се чини дека тоа е непотребно комплицирано, подароците често претставуваат добар начин да покажете мислење за некого. Ако впечатокот што го добиваат е мислата дека се интелигентни, креативни или пак нешто лошо, тогаш подобро. Значи, во вашата потрага по вкусен и прифатлив подарок, размислете за алатките на разни креативни занаети кои ние ги содржиме. Размислете за сет од нотеси наменети за да ги запишат своите најдобри мисли, или пак книги кои ќе им овозможат да го зголемат својот вокабулар достапни на нашата онлајн продавница.

3. Имајте доверба во кашмирот

Постојат мал број на работи во универзумот кој не може да не ги сакате. Една од тие работи е кашмирот (џемпери, шалови). Всушност, само ако вашиот партнер има алергија, тој никогаш нема да одбие подарок од луксузен и удобен стил. Доколку на пазарот барате нешто со кашмир, постојат голем број на опции кои треба да ги разгледате. Овој тренд знае често да биде доста скап и да одземе многу време. Затоа ние ви го нудиме како опција Mr. Triton Gift Box, кутија која во себе ги содржи едни од најважните модни детали кои му се потребни на модерниот маж по одлична цена. Во оваа кутија имаме микс од три производи кои ќе направат да оставите силен прв впечаток.

4. Вратете го неговиот режим

Празниците имаат тенденција да влијаат врз вашиот избор, па поради тоа, најмногу време треба да одвоите за неговиот изглед. Не постои подобар момент од запознавање со некои сосема прекумерни и дополнителни производи што ќе му помогнат да плови низ периодот како ангел и да оствари врвен режим за својата нега? Постојат разни видови на пристапи кои можете да ги одберете. За оние кои помалку се грижат за негата, најдобро е да им понудите серуми и хидратанти за кожа. Додека пак за луѓето кои го поминуваат поголемиот дел од денот пред огледало, треба да им понудите некој од прозводите како восок за коса или пак парфеми кои се достапни на нашата онлајн продавница FridayShop.

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.