Детали за продуктот

New

Восок за обликување и виткање на мустаќи

Пакување: во ретро стаклена тегла од 50 г.

Восок за обликување и виткање на мустаќи со лесна фиксација. Ја хидратира и смирува кожата. Ги омекнува и фиксира влакната на мустаќите. Содржи природен восок од пчели, масло од јојоба, екстракт од пченични р’кулци, масло од мандарина, масло од камилица, масло од еукалиптус и ши масло (Vitellaria paradoxa). Се препорачува за мустаќи, бекенбарди и брадички.
Со препознатлив Morgan’s мирис на бергамот, јасмин, сандалово дрво и пачули.

Употреба: Се нанесува врз чисти и суви мустаќи. Се трие мала количина на восокот меѓу дланките за да се загрее. Се нанесува по должината на мустаќите и се формира.

1,190.00ден

2 in stock

1784. 2 in stock . / .

Description

Восок за обликување и виткање на мустаќи со лесна фиксација. Ја хидратира и смирува кожата. Ги омекнува и фиксира влакната на мустаќите. Содржи природен восок од пчели, масло од јојоба, екстракт од пченични р’кулци, масло од мандарина, масло од камилица, масло од еукалиптус и шеа масло. Се препорачува за мустаќи, бекенбарди и брадички.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Восок за обликување и виткање на мустаќи”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.