Детали за продуктот

New

Дневна крема – Day Cream

Како да се користи: Нанесете мала количина на чиста кожа со нежни кружни движења сè додека не се апсорбираат целосно.

645.00ден

10 in stock

1552. 10 in stock . / .

Description

Panthenol Extra крема за лице за дневна употреба со 24 часовно делување и заштитен фактор – 50мл

Со редовно користење на Panthenol Extra дневната крема за вашето лице со активни состојќи ќе ја направи вашата кожа да изгледа фантастично. Оваа крема содржи хијалуронска киселина што претставува најефикасен навлажнувачки агенс, тој постепено ослободува вода и ја зајакнува влажноста на кожата.

Содржи количество на Витамин Е кој има антиоксидантно дејство против слободни радикали, кои се одговорни за оштетување на клетките што доведува до предвремено стареење. Богата е со пантенол кој длабоко продира во кожата, ја навлажнува и го поддржува процесот на обновување на клетките. Она што е исто важно е што оваа крема има SPF 15 филтри кои обезбедуваат дневна заштита од штетното УВ зрачење.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Дневна крема – Day Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.