Детали за продуктот

New

Масло за брада – Energie

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.

800.00ден

3 in stock

1790. 3 in stock . / .

Description

Energie масло за брада со мирисни ноти на портокал, темјан, мента, еукалиптус, бергамот, цимет, лимонова трева, каранфилче.

Оваа комбинација на чисти есенцијални масла не само што мириса одлично, делува и на подигнување на расположението. Есенцијалните масла имаат различна намена во ароматерапијата и секако при употреба во козметички производи секое со своите својства помага во подобрување на состојбата на влакното или кожата на лицето.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Масло за брада – Energie”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.