Детали за продуктот

Ново

Машки чорапи

Состав:

  • 80% бамбус%
  • 17/3 core spun ликра

300.00ден

4 in stock

Compare
Спореди
840. 4 in stock / .

Description

Bella Mondo чорапите се произведуваат со употреба на патентирана технологија која што не стега и ја подобрува циркулацијата на нозете

Имаат свиленкаста структура и се меки како кашмир.

Тие се антиалергиски и антимикотични.

Имаат огромна апсорбциона моќ и ефикасно ја апсорбираат влагата, ја одржуваат здрава кожа на стапалото благодарение на нивното антибактериско и смирувачко дејство.

Овој еколошки материјал спречува бактериите да се прошируваат, па со тоа се отстранува непријатноста при самото носење и се спречува непријатниот мирис.

Задржуваат пријатен мирис подолго од сите други материјали. Не се деформираат после перење.

Овие високо квалитетни чорапи се препорачуваат на спортисти, како и на сите активни луѓе кои се во постојано движење.

Особено се препорачуваат на дијабетичари и оние кои што имаат проблеми со уморни, отечени нозе и проширени вени

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Машки чорапи”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Влез на сметка

Веќе постоечки корисник ?

Невалидна е-маил адреса.

6 или повеќе карактери , букви и бројки. Мора да користи најмалку 1 бројка.

Вашите информации нема да бидат споделени со трето лице.