Детали за продуктот

Ново

Нотес Класична литература – Марк Твен

  • Број на страни: 112
  • Димензии : 120 x 168
  • Корица : Tврда

240.00ден

2 in stock

Compare
Спореди
751. 2 in stock .

Description

„Класична литература“ е ексклузивна серија богато дизајнирани нотеси создадени во чест на некои од најреспектабилните и извонредно важни книжевни автори низ историјата. Употребата на сликовен приказ во винтиџ стил и дизајн е со цел да ни пренесе уникатно чувство на свежина и да вдахне нов живот на сите големи книжевници чии имиња ги паметиме, но можеби сме ја заборавиле суштината на нивните дела.

Секој нотес, во чест на авторот, содржи внимателно избран и универзално прифатен негов цитат, со што се збогатува и вредноста на илустративниот дел на нотесот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Нотес Класична литература – Марк Твен”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Влез на сметка

Веќе постоечки корисник ?

Невалидна е-маил адреса.

6 или повеќе карактери , букви и бројки. Мора да користи најмалку 1 бројка.

Вашите информации нема да бидат споделени со трето лице.