Детали за продуктот

Ново

Јакна Rio Grande Zipoff Tasmanian Tiger

  • Материјал: 81% полиестер,13% полиуретан, 6% еластин
  • Тежина: 0.68 kg
  • Црна боја

2,490.00ден

2 in stock

Compare
Спореди
810. 2 in stock .

Description

Ова SoftShell јакна е дизајнирана за да обезбеди дишлива, удобна клима во јакната, но во исто време обезбедува и оптимална заштита од ветер и студ. Заради ова, надворешната страна е направена од посебен вид на најлон и дополнета со микро волна од внатре. Во средината е интегрирана, дишлива, отпорна на ветер полиуретанска мембрана со RET 9. Тоа е посебна технологија која штити од ветер но истовремено удобна за сите временски услови. Двата пространи предни џебови со патент исто така може да се користат за вентилација. Посебно дизајнираните ракави имаат и отвор за палци. Прилагодливата јака со високо затворање е многу удобна благодарение на меката внатрешна површина на јаката. Кројот на јакната е посебно дизајниран за да се припие до телото.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Јакна Rio Grande Zipoff Tasmanian Tiger”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Влез на сметка

Веќе постоечки корисник ?

Невалидна е-маил адреса.

6 или повеќе карактери , букви и бројки. Мора да користи најмалку 1 бројка.

Вашите информации нема да бидат споделени со трето лице.