Детали за продуктот

New

Calvin Klein High Noon (K8M211C1)

  • Аналоген часовник
  • Куќиште: нерѓосувачки челик
  • Бројчаник: црна боја
  • Хронограф: да
  • Функција за дата: да
  • Движење: швајцарски кварц
  • Ремче: црно/кожно
  • Гаранција: две години интернационална
  • Водоотпорност: 30 метри
  • Ширина на куќиште: 40 мм

12,500.00ден

4 in stock

642. 4 in stock . / / .

Description

Calvin Klein High Noon е неверојатен и совршен машки часовник. Куќиште на часовникот е направено од нерѓосувачки челик кој нуди висок квалитет, а црниот бројчаник дава високо ниво на елеганција. Карактеристиките на часовникот вклучуваат хронограф и датум функција. Во однос на водоотпорноста, часовникот има отпорност до 30 метри. Тоа значи дека може да се потопува во вода за периоди, така што може да се користи за пливање и риболов. Не се препорачува за спортски активности со висок удар. Ние го испраќаме со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Calvin Klein High Noon (K8M211C1)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.