Детали за продуктот

Ново

Omega Seamaster Aqua Terra

  • Колекција – SEAMASTER AQUA TERRA 150 M
  • Куќиште – Челик 316L
  • Ремче – Челик 316L
  • Стакло – Сафирно
  • Дијаметар на куќиште – 41,5 мм
  • Механизам – Кварцен
  • Водоотпорност – 150 м

357,000.00ден

1 in stock

Compare
Спореди
40. 1 in stock / / .

Description

Иновациите во создавањето на часовници од секогаш биле дел од историјата на OMEGA. Тие се инспирирани од мерење на времето во спортски настани, човечките освојувања на вселената, поддршката на вредни организации, и се разбира поддршката на омилениот светски шпион. Овие часовници, ја мерат историјата на планетата повеќе од 160 години. Тие допираат до вселената, длабочините на окенаните и вистинските двигатели во светот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Omega Seamaster Aqua Terra”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Влез на сметка

Веќе постоечки корисник ?

Невалидна е-маил адреса.

6 или повеќе карактери , букви и бројки. Мора да користи најмалку 1 бројка.

Вашите информации нема да бидат споделени со трето лице.