Детали за продуктот

New

Swatch Blue Browny

 • Аналоген часовник
 • Дебелина на куќиште: 10 мм
 • Материјал на куќиште: пластика/смола
 • Ширина: 41 мм
 • Функција за датум: ДА
 • Бројчаник: црна боја
 • Унисекс часовник
 • Движење: кварцно (батерија)
 • Ремче: кафено/гумено
 • Водоотпорност: 30 метри
 • Гаранција: 2 години интернационална

4,100.00ден

1 in stock

300. 1 in stock . / / .

Description

Swatch Blue Browny е трнди унисекс часовник кој доаѓа од колекцијата New Gent. Куќиштето е направено од пластика/смола, додека бројчаникот е во црна боја. Карактеристиките на часовникот вклучуваат (меѓу другите) функција за датум. Овој часовник е на пазарот како водоотпорен. Тоа значи дека може да издржи мали прскања и дожд, но НЕ треба да биде потопен во вода. Часовникот се испорачува со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Swatch Blue Browny”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.