Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
SWATCH DESTINATION HAMBURG – FRIDAYSHOP

Детали за продуктот

New

SWATCH DESTINATION HAMBURG

  • Колекција – ARCHI-MIX
  • Куќиште – Челик 316L
  • Ремче – Кожа
  • Стакло – Плексиглас
  • Дијаметар на куќиште – 43 мм
  • Механизам – Кварцен
  • Водоотпорност – 30 м

9,600.00ден

1 in stock

53. 1 in stock . / .

Description

Swatch е првиот тенок пластичен часовник составен од само 51 компонента (до тогаш часовниците се состоеле од 91 компонента или повеќе). Swatch го спои врвниот квалитет со пристапните цени. За прв пат излезе во продажба во 1983. Од тоа време па се до денес е еден од најуспешните производители на часовници. Брендот постави силна врска во светот на спортот со постојана поддршка на спортски настани, а уште од самиот почеток Swatch е поврзан со поп културата и уметноста, па денес тој претставува платно на кое светски познатите уметници, музичари и дизајнери ја изразуваат својата креативност преку креирање на часовници за Swatch.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SWATCH DESTINATION HAMBURG”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.