Детали за продуктот

New

SWATCH NERAMENTE

  • Аналоген часовник
  • Дебелина на куќиште: 12 мм
  • Куќиште: нерѓосувачки челик
  • Големина на куќиште: 40 мм
  • Хронограф
  • Ремче: гумено/црно
  • Бројчаник: сребрен
  • Движење: швајцарски кварц (батерија)
  • Гаранција: 2 години
  • Водоотпорност: 30 метри

8,000.00ден

1 in stock

203. 1 in stock . / .

Description

Swatch Neramente е супер импресивен машки часовник од колекцијата Irony Chrono. Материјалот на куќиштето е од нерѓосувачки челик кој дава висок квалитет, а сребрениот бројчаник дава уникатен изглед. Карактеристиките на часовникот вклучуваат (меѓу другите) хронограф. Овој часовник е важи како водоотпорен. Тоа значи дека може да издржи мали прскања и дожд, но НЕ треба да биде потопен во вода. Часовникот се испорачува со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SWATCH NERAMENTE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.