Детали за продуктот

New

Swatch Sistem Planet

 • Аналоген часовник
 • Дебелина на куќиште: 14 мм
 • Материјал на куќиште: пластика/смола
 • Ширина: 42 мм
 • Функција за датум: ДА
 • Бројчаник: плава боја
 • Унисекс часовник
 • Движење: кварцно (батерија)
 • Ремче: бело/гумено
 • Водоотпорност: 30 метри
 • Гаранција: 2 години интернационална

8,300.00ден

1 in stock

318. 1 in stock . / / .

Description

Swatch Sistem Planet претставува луксузен унисекс машки часовник од колекцијата Sistem 51. Куќиштето е направено од пластика/смола, додека бојата на бројчаникот е плава. Содржи и функција за датум. Овој часовник има водоотпорност до 30 метри, што го прави погоден за мали прскања и дожд. Се испорачува со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Swatch Sistem Planet”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.