Детали за продуктот

New

Swatch Sistem Rub (YIS419)

  • Движење: автоматско
  • Водоотпорност: 30 метри
  • Ремче: црно/гумено
  • Боја на бројчаник: темно зелена
  • Куќиште: нерѓосувачки челик
  • Гаранција: 2 години интернационална
  • Ширина 42 мм
  • Дебелина 13.8 мм

11,000.00ден

3 in stock

1362. 3 in stock . / / .

Description

Swatch Sistem Rub е функционален машки часовник од оригиналната колекција на Гент. Куќиштето е направено од нерѓосувачки челик кое дава висок квалитет на производот, додека бојата на бројчаникот е темно зелена. Овој часовник е на пазарот како водоотпорен. Тоа значи дека може да издржи дожд, но не треба да биде потопен во вода. Часовникот се испорачува со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Swatch Sistem Rub (YIS419)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.