Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Swatch Sistem Sea – FRIDAYSHOP

Детали за продуктот

New

Swatch Sistem Sea

 • Аналоген часовник
 • Дебелина на куќиште: 14 мм
 • Материјал на куќиште: пластика/смола
 • Ширина на куќиште: 42 мм
 • Функција за датум: да
 • Бројчаник: темно син
 • Унисекс модел
 • Движење: автоматско
 • Ремче: сино/пластично/смола
 • Водоотпорност: 30 метри
 • Гаранција: 2 години интернационална

8,300.00ден

1 in stock

296. 1 in stock . / / .

Description

Swatch Sistem Sea е функционален унисекс часовник од Sistem 51 колекцијата. Материјалот на куќиштето е пластика/смола, додека бојата на бројчаникот е во темно сина боја. Карактеристиките на часовникот вклучуваат (меѓу другите) функција за датум. Овој часовник е на пазарот како водоотпорен. Тоа значи дека може да издржи мали прскања и дожд, но НЕ треба да биде потопен во вода. Ние го испраќаме со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Swatch Sistem Sea”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.