Детали за продуктот

New

SWATCH SISTEM SOUL

  • Колекција – SISTEM51 IRONY
  • Куќиште – Челик 316L
  • Ремче – Кожа
  • Стакло – Плексиглас
  • Дијаметар на куќиште – 42 мм
  • Механизам – Автоматик
  • Водоотпорност – 30 м

11,000.00ден

1 in stock

52. 1 in stock . / .

Description

SWATCH ја надополнува својата колекција на автоматик часовници со нови, елегантни модели кои се произведени со највиско ниво на прецизност и швајцарски квалитет и кои нудат премиум вредност по достапна цена. Тоа што ја издвојува колекцијата SISTEM51 IRONY е употребата на метал. Преку SISTEM51 IRONY, со употреба на високи перформанси и цврсти метали, SWATCH ја пренесува револуционерната  визија за софистициран дизајн на нивните автоматик часовници. Совршени за во канцеларија, како и за викенд авантури, часовниците се опремени со механизам со единствена централна завртка, резервна моќност од 90 часа , 17 патенти и само 51 составен дел. Новата колекција SISTEM51 IRONY претставува совршен спој на едноставен и класичен дизајн со индивидуалниот стил по кој е познат брендот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SWATCH SISTEM SOUL”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.