Детали за продуктот

Ново

Swatch Verdone (SUSG405)

  • Аналоген часовник
  • Дебелина на куќиште: 14.03 мм
  • Материјал на куќиште: пластика/смола
  • Ширина: 41 мм
  • Бројчаник: сребрена боја
  • Движење: кварцно (батерија)
  • Ремче: каки/гумено
  • Водоотпорност: 30 метри
  • Гаранција: 2 години интернационална

6,600.00ден

3 in stock

Compare
Спореди
1319. 3 in stock / / .

Description

Swatch Verdone е функционален часовник кој доаѓа од колекцијата Chrono Plastic . Куќиштето е направено од пластика/смола, додека бројчаникот е сребрен и дава уникатен изглед. Овој часовник е на пазарот како водоотпорен. Тоа значи дека може да издржи мали прскања и дожд, но НЕ треба да биде потопен во вода. Часовникот се испорачува со оригинална кутија и гаранција од производителот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Swatch Verdone (SUSG405)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влез на сметка

Веќе постоечки корисник ?

Невалидна е-маил адреса.

6 или повеќе карактери , букви и бројки. Мора да користи најмалку 1 бројка.

Вашите информации нема да бидат споделени со трето лице.