Детали за продуктот

New

Tissot Chrono XL (T116.617.11.057.01)

  • Колекција – T-Sport
  • Куќиште – 316L нерѓосувачки челик
  • Ремче – нерѓосувачки челик/сребрено
  • Стакло – сафирно стакло отпорно на гребење
  • Дијаметар – 29 мм
  • Должина – 45 мм
  • Ширина – 45 мм
  • Механизам – Swiss quartz
  • Водоотпорност – 100 метри

20,800.00ден

2 in stock

1222. 2 in stock . / .

Description

Колекцијата Tissot Chrono XL нуди повеќе стилови. Од 1853 до денешен ден, Tissot конкурентно ги изненадува и воодушевува купувачите со иновативните производи. Неуморен пионерски дух ја предводи компанијата уште од нејзините почетоци во малиот швајцарски град Le Locle. Од првиот џебен часовник со две временски зони во 1853 до револуционерната технологија T-Touch часовникот, Tissot има претставено серија на иновации, почнувајќи од технологија, материјал и дизајн, се до часовници направени од камен, дрво и бисер.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tissot Chrono XL (T116.617.11.057.01)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.