Детали за продуктот

New

TISSOT PRS 516

  • Швајцарско производство
  • 2 години гаранција
  • Колекција: T-Sport
  • Водоотпорност: 100 метри
  • Куќиште: 316L нерѓосувачки челик со црн PVD слој со јаглеродни рамки
  • Стакло: сафирски кристали отпорни на гребење со антирефлексивен слој
  • Движење: швајцарски кварц
  • Калибар: 13 1/4”’
  • Дијаметар: 29,8 мм
  • Ремче: црна/гума

38,700.00ден

1 in stock

254. 1 in stock . / / .

Description

Tissot PRS 516 серијата е посветена на мотоспортот од 1960-тите години. Носителите на моделите на Tissot PRS се опремени со часовници кои ги интрегрираат иновациите на швајцарското производство за да ги надополнат носталгичните елементи на дизајнот од тркачката патека.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “TISSOT PRS 516”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.