Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/fridayshop.mk/public_html/wp-content/themes/yolo-rubino/framework/core/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Tissot V8 – FRIDAYSHOP

Детали за продуктот

New

Tissot V8

  • Колекција – T-Sport
  • Куќиште – 316L нерѓосувачки челик
  • Ремче – нерѓосувачки челик
  • Стакло – Сафирно стакло отпорно на гребење
  • Диајметар – 42,5 мм
  • Механизам – Swiss quartz
  • Водоотпорност – 100 метри

27,600.00ден

1 in stock

43. 1 in stock . / .

Description

Tissot V8 важи за моќен часовник кој може да го ставите на вашиот зглоб. Од 1853 до денешен ден, Tissot конкурентно ги изненадува и воодушевува купувачите со иновативните производи. Неуморен пионерски дух ја предводи компанијата уште од нејзините почетоци во малиот швајцарски град Le Locle. Од првиот џебен часовник со две временски зони во 1853 до револуционерната технологија T-Touch часовникот, Tissot има претставено серија на иновации, почнувајќи од технологија, материјал и дизајн, се до часовници направени од камен, дрво и бисер. Уште од првиот ден, Tissot се посвети на распоредување на иновациите на дестинации далеку од швајцарските граници. Денес Tissot е распостранет во повеќе од 150 земји.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tissot V8”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login Account

Already a Rubnio Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.